Савченко подала законопроект щодо зміни розміру грошової застави для партій фото

Народний депутат України Надія Савченко подала Проект закону про зміни до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» щодо зміни розміру грошової застави для партій, які висунули виборчий список кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі».

 

Інформація з'явилася на сайті Верховної Ради України. 

 

В пояснювальній записці зазначено, що на сьогоднішній день після прийняття змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2012, № 10-11, ст.73), відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 22, ст.794, партії, які висунули виборчий список кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі, після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації кандидатів у депутати зобов’язані вносити в безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії грошову заставу в розмірі однієї тисячі розмірів мінімальної заробітної плати. 

 

На думку нардепа, ситуація зі внесенням такого великого розміру грошової застави для багатьох політичних партій є вкрай складною, так як збір грошей для внесення застави є важким через складну економічну ситуацію в країні та виїзд великої кількості українських громадян закордон.

 

 

Також, Савченко вважає, що введення законодавцем такого великого розміру застави штучно створює ситуацію зі зменшенням  кількості партій, які зможуть прийняти участь у виборах народних депутатів України, а також забезпечить участь у виборах лише тих політичних партій, що мають велику фінансову підтримку, зокрема т. зв. «олігархів». 

 

Метою прийняття зазначеного законопроекту є забезпечення гарантованого права громадян України вільно бути обраним до будь-якого  органу державної влади, зокрема до Верховної  Ради України, а також відновленню зазначеного конституційного права громадян України, яке, на думку депутата, порушено положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 22, ст.794) через встановлення цим Законом України грошової застави у розмірі однієї тисячі розмірів мінімальної заробітної плати для партій, які висунули виборчий список кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі.

 

Нагадаємо, Народного депутата Надію Савченко випустили з-під арешту 16 квітня. Також разом із нею на свободу вийшов колишній керівник організації "Офіцерський корпус" Володимир Рубан. Обидвох підозрюють у організації теракту у центрі Києва. 

 

 

Таке рішення Броварський міський суд (Київська область) ухвалив у зв'язку із закінченням терміну арешту, який сплив о 00:00 16 квітня 2019 року. Перед цим судді не подовжили як Савченко, так і Рубану запобіжний захід.

 

 

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий