П'ять запитань до народного депутата Максима Полякова фото

Цього року редакція вирішила запровадити нову рубрику в журналі “Грушевського,5” під назвою “5 запитань до народного депутата”, аби краще розуміти їх бачення своєї особистої та парламентської взагалі роботи, їх досягнення та плани на майбутнє, їх законотворчу діяльність.

В лютневому номері на запитання відповів Максим Поляков, народний депутат України, Член депутатської фракції Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ", Секретар Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності. 

 

1. Чому Ви стали депутатом Верховної Ради України?

У політику мають приходити люди з певним багажем: власними ідеями, пріоритетами, принципами, життєвим досвідом.

 

Щодо мене, то я потрапив до парламенту невипадково, а пройшовши певні етапи життя: після реалізації низки успішних бізнес-проектів  у рідному місті (прим.авт. м.Умань Черкаської області), викладацької кар’єри, роботи у міській раді,  активної  громадсько-політичної діяльності на Черкащині… В певний момент я зрозумів, що маю діяти, з’явилась   упевненість у власних силах і тоді, у складний 2014-й, сумнівів не залишилось: або зараз, або ніколи! В той час на кожному із кандидатів у народні депутати України лежала шалена відповідальність: за країну, за її існування, за добробут громадян… І результати тих виборів – то був великий  кредит довіри нам від усіх українців. 

 

Чому я став народним депутатом? Відповідь проста – для того, щоб допомагати людям, які в нас повірили, покращити їх життя, реалізувати соціально-важливі проекти. І сьогодні, з гордістю можу сказати, що мені багато вдалося. 

 

2. Які законопроекти, подані за Вашої ініціативи (або у співавторстві), прийнято парламентом?

Україна – абсолютний лідер серед європейських держав за кількістю зареєстрованих законопроектів. 

 

Для порівняння, парламентарі Норвегії в середньому ініціюють 5 законопроектів на рік, Швейцарії – 6, Греції – 13, Великобританії – 66, а найбільше – парламентарі Франції та Італії: 337 і 644 відповідно. Апарат ВРУ у цьому скликанні  зареєстрував майже 7 тисяч законодавчих ініціатив – це по 6 кожного робочого дня.... 

 

Мною, за час роботи у Верховній Раді України, подано 94 законопроекти.

 

Із останніх прийнятих – це законопроект № 6141, який наразі вже підписаний Президентом і є Законом (Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій), який було розроблено з метою сприяння залученню іноземних інвестицій через спрощення процедури іноземного інвестування в Україні, забезпечення захисту іноземних інвестицій внаслідок запровадження правильного правового режиму обліку права власності на цінні папери клієнтів глобальних зберігачів або інших фінансових посередників.

 

3. Чи готова Україна захищати іноземні інвестиції?

Фактором забезпечення розвитку економіки країни та формування її позитивного іміджу на міжнародній арені є інвестиційна привабливість держави.

 

Україна – найбільша за площею країна Європи. 70% її земельних ресурсів сільськогосподарського призначення. Країна володіє 30% світових запасів чорнозему. 

 

Проте, у 2018 році, згідно з висновками експертів Світового економічного форуму Україна посіла 81 місце з 137 країн світу у рейтингу рівня впливу організованої злочинності на бізнес. Такі показники говорять про те, що при веденні бізнесу в Україні підприємці стикаються з погрозами з боку організованої злочинності в більшій мірі, ніж з труднощами з боку самої держави і бюрократії.

 

У такій ситуації, інвестори з обережністю до нас  ставляться.

 

Торік в Україну надійшло більше 3 млрд дол.. США прямих іноземних інвестицій. Це у 2,4 рази менше, ніж у Польщі, в 4,2 рази менше, ніж у Туреччині, в 14,2 рази менше, ніж у Франції, і в 22 рази менше, ніж у Великобританії.

 

Інвестиції приходять в ті країни, де низький рівень ризиків і висока норма прибутку на вкладений капітал. В Україні ситуація рівно навпаки: високі ризики інвестування і непевна ситуація з можливістю отримувати стабільні доходи.

 

Станом на липень 2018р. прямі іноземні інвестиції до економіки України надійшли зі 130 країн світу, основна частина надходжень вже протягом багатьох років припадає на невелику кількість країн. 

 

Щодо захисту інвестицій, то нам ще багато над чим потрібно працювати. Одними з найбільших проблем є недосконала судова система і недовіра інвесторів і бізнесу до цієї системи. Водночас ми розуміємо, що нові інвестори просто не захочуть вкладати гроші в країну, де вони не зможуть належним чином захистити свої права в суді. Також важливим є продовження політики валютної лібералізації для прискорення припливу іноземних інвесторів і боротьба з корупцією. 

 

4. Головний ризик для банківського сектору в 2019 році? 

Найбільшим ризиком для банківського сектору в 2019 році є чергові вибори Президента України, день голосування яких має відбутися 31 березня 2019 року, і чергові вибори народних депутатів Верховної Ради України, які повинні відбутись 27 жовтня 2019 року.

 

5. Що плануєте на 2019-й?

Мій кожен день є  надзвичайно насиченим та продуктивним. 2019–й також розпочався активно. 

 

Він показав нам результати нашої командної роботи у смт. Бабанка, що на Черкащині. Завдяки спільній роботі, нам вдалося перетворити селище на привабливу локацію для потенційних інвесторів, місце для різноманітних атракцій та свят.  

 

Протягом тривалого часу беру участь у різних громадських та благодійних ініціативах. Тому, традиційно, і у 2019-ому буду залучений до реалізації різних проектів, які реалізовуватимуться на Черкащині, зокрема,  Громадською спілкою «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій», яка створена за ініціативи мешканців міста Черкас та Черкаської області, що мають великий бізнес досвід та займають активну громадську позицію, з метою об'єднання  практичного досвіду ведення підприємницької діяльності  в різних галузях економіки для захисту підприємців від проявів корупції та бюрократії в органах влади, а також для формування сприятливих умов для ведення бізнесу  та підвищення інвестиційної привабливості регіону.

 

У місті Умань активно діє Благодійний фонд «Uman Tomorrow», ядро якого складають українські політики і громадські діячі, які бажають поліпшити економічну ситуацію в місті Умані шляхом розвитку там рекреаційно-туристичної інфраструктури. Я є частим гостем на заходах, які організовує Фонд, адже з цікавістю спостерігаю за усіма напрацюваннями і результатами його роботи на благо мого рідного міста  та його мешканців. 


Читайте такожМаксим Поляков: Показатель патриотичности – оплата налогов

 

Крім Черкаської області, не менше допомагаю Кіровоградській, звідки родом моя дружина. Кіровоградська область – аграрна, в місті розташовані представництва декількох великих агрохолдингів. Їх співробітники отримують високі зарплати. Але людям, не пов’язаним з агробізнесом, знайти роботу в місті складно, а зарплати в інших сферах низькі. Можу сказати, що область – найменш соціально захищена.  

 

Наразі, спільно з активом Громадської організації “Всеукраїнське об'єднання “Активне довголіття”, розпочали соціальні заходи, спрямовані на покращення якості та доступності медичних послуг у 6 районах Кіровоградської області. 

 

Переконаний, що 2019 стане для нас роком здобутків та перемог. Вірю, що нам вдасться реалізувати усі поставлені цілі й завдання.

 

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий