Комітет ВР призупинив участь української делегації в ПАРЄ до рішення Венеційської комісії фото

Комітет Верховної Ради у закордонних справах вирішив призупинити участь української делегації в сесії Парламентській асамблеї Ради Європи до рішення Венеційської комісії щодо повноважень делегатів від Держдуми Росії, обраних за участю мешканців Криму та рекомендувати відновити роботу лише після виконання Росією головних пунктів Резолюцій ПАРЄ.

 

Про це під час сьогоднішнього засідання погоджувальної раді за участі депутатських груп та фракцій заявив голова української парламентської делегації в ПАРЄ Володимр Арь’єв.

 

«Члени комітету розглянули це питання на засіданні 1 липня. За результатами обговорення члени Комітету ухвалили рішення призупинити участь української делегації в сесії ПАРЄ до рішення Венеційської комісії щодо повноважень делегатів від Держдуми РФ, обраних за участю мешканців Криму, та рекомендувати відновити роботу лише після виконання Росією головних пунктів Резолюцій ПАРЄ, які є в повній компетенції Ради Європи, як організації, яка відповідає за права людини, а саме – безумовне звільнення моряків і політв‘язнів, забезпечення прав кримських татар в анексованому Криму», – зазначається в повідомленні на офіційному сайті Верховної Ради.

 

Також комітет вирішив рекомендувати голові ВР відкликати запрошення ПАРЄ брати участь в спостереженні за виборами в Україні та відмовитися від участі у конференції голів парламентів в рамках ПАРЄ у вересні та провести відповідні консультації з головами парламентів інших країн-членів Ради Європи, які займають спільну з Україною позицію.

 

Крім того, члени комітету рекомендують Міністерству закордонних справ не приймати кандидатуру нового голови офісу Ради Європи в Україні до проведення консультацій з новообраним генеральним секретарем Ради Європи та направити звернення до країн-членів Ради Європи з проханням не приймати повноваження делегатів РФ в ПАРЄ, які перебувають під санкціями ЄС, а також звернення щодо подальшого дотримання цінностей Ради Європи.

 

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий