Українці, які перебувають на заслуженому відпочинку, зазначають, що попри чималий стаж роботи, часто мають пенсію нижчу від пенсійної виплати тих громадян, які пішли на відпочинок нещодавно.

Так сталося тому, що з 2012 року осучаснення пенсій не відбувається. Та найгірше те, що і розраховувати на справедливі пенсії літнім людям найближчим часом навряд чи доведеться, адже, щоб здійснити перерахунок пенсійних виплат потрібно щонайменше 50 млрд. гривень, а їх у бюджеті на цей рік не передбачили.

Про це повідомила член громадської ради при Пенсійному фонді України Маріанна Онуфрик і додала, що українцям слід унормувати справедливий вихід на пенсію, тому осучаснення пенсійної виплати стане першим кроком до цього.

"Це (осучаснення, - ред.) робиться для того, щоб люди, які вийшли на пенсію у різний час, отримували однакову виплату. На сьогодні, у зв'язку з тим, що не виконується законодавство про індексацію соціальних виплат, у тому числі пенсій, є суттєва різниця між розмірами пенсій тих людей, які вийшли на пенсію, наприклад, 20 років тому, і тих, які 1 - 2 роки тому - останні отримують більше. Це несправедливо, а тому ця ситуація потребує вирішення", - повідомила Онуфрик, пише газета Експрес.

За її словами, найбільше при виході на пенсію постраждали жінки, оскільки згідно із законодавством, з 1 жовтня 2011 року вік виходу на пенсію для жінок кожні півроку збільшувався з 55 до 60 років, але жінкам було надано право вийти на пенсію відразу після досягнення 55 років.

"При цьому розмір їхньої пенсії зменшувався на 0,5% за кожний повний або неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Тому створилася ситуація, при якій у деяких жінок розмір пенсійної виплати не відповідає рівню прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Тобто за власним бажанням таких жінок, їхня пенсія заморожувалася на позначці 949 грн", - додала експерт.

Нагадаємо, раніше інформаційне агенство Грушевського, 5 повідомляло про особливості оформлення субсидій для пенсіонерів.Загрузка...

Оставьте первый комментарий