Заплановане урядом осучаснення пенсій не здатне суттєво змінити розмір пенсійних виплат для українців, оскільки є вдвічі заниженим.

Таку точку зору висловив голова Партії пенсіонерів України Микола Кукуріка і додав, що насправді на осучаснення потрібно 80 мільярдів гривень.

За його словами, осучаснення пенсій не відображатиме реальний показник інфляції за три останніх роки. «Якщо рахувати справді справедливо, то необхідно до підняття пенсій додати показники індексів інфляції за три роки. Всім ми пам’ятаємо, що 2015 рік був дуже складним. Лише за цей рік інфляція склала 43%, 25% було у 2014 році і 2016 році - 12%», - повідомив голова ППУ, пише bdzhola.com.

Кукуріка вважає, що на осучаснення пенсій потрібно 70-80 мільярдів гривень, а зараз уряд заклав лише половину від необхідних коштів. 

Як відомо, українцям, які мають великий страховий стаж, планують підняти пенсію, оскільки ця категорія громадян зараз отримує менше коштів, аніж ті особи, хто має мінімальний стаж.

Додамо, що українська пенсія вважається однією із найменших у світі. Абсолютна більшість українських пенсіонерів, яких в країні нараховують понад 12,5 мільйонів громадян, перебувають за межею бідності. Попри рекорду девальвацію гривні, стрімкий ріс тарифів та загальне подорожчання товарів і послуг, індексацію пенсій на реальний показник інфляції не роблять з 2014 року. 

У цьому році уряд обіцяє пенсіонерам підвищити пенсію тричі у зв’язку із зміною розміру прожиткового мінімуму. Перший етап такого підвищення відбувся на початку цього року, наступний запланований на травень 2017 року і в грудні відбудеться завершальний етап підвищення. 

Нагадаємо, раніше ІА «Грушевського,5» повідомляло, яку пенсію отримуватимуть жінки в Україні.Загрузка...

Оставьте первый комментарий