Пенсію можуть підвищити вже з 15 жовтня цього року. Принаймні, на це сподівається прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Однак для цього необхідно, щоб Верховна Рада підтримала відповідний законопроект до 15 липня. 

Реалістичність прогнозів прем'єр-міністра прокоментувала в ефірі експерт з питань пенсійної системи «Реанімаційного пакету реформ» Галина Третьякова. 

За її словами, підвищення пенсій закладено в цьому році двічі — з 1 травня і з 1 грудня. І відповідно, це закладено в державному бюджеті.
«Для того, щоб змінити щось і підвищити ще, бо це підвищення, про яке я згадала, воно стосується тільки нижніх частин пенсій. Ті, хто отримує зараз пенсію і мінімальному розмірі 1247 гривень, вони будуть з 1 травня отримувати 1312, а з 1 грудня — 1373. На жаль, ми вже поспіль чотири роки не індексуємо пенсії, які мають більший розмір. І от для того, щоб зробити таку індексацію, це потребує зміни до державного бюджету», - повідомила Третьякова для «Голосу столиці».

Вона зазначила, що у державному бюджеті станом на 29 березня фіксується перебільшення надходжень, тому можна констатувати зростання економіки. 

«І якщо уряд до червня буде впевнений, що такі компенсатори в державному бюджеті з'явилися, то уряд може висувати на ВР пропозицію щодо індексації. Але це не реформа. Це лише є підвищення рівня життя, яке нестерпно впало, можна так сказати, для наших пенсіонерів. І це треба робити. Але саме безпосередньо реформа має передбачати зміну суспільних відносин і запровадження якихось інших механізмів, які в подальшому, в майбутньому не будуть погіршувати стану не тільки нинішніх пенсіонерів, але й тих пенсіонерів, які будуть виходити завтра-післязавтра чи через два-три роки. Бо там ситуація буде ускладнюватися за демографічних чинників», - підкреслила експерт.

Нагадаємо, раніше ІА «Грушевського,5» повідомляло, що Україна отримає черговий транш фінансової допомоги МВФ 3 квітня.Загрузка...

Оставьте первый комментарий