З 1 травня уряд знизив соцiальний норматив споживання газу, тепла та електроенергiї для нарахування розмiру субсидiй. Якщо сьогоднi субсидiя на iндивiдуальне опалення призначається з нормативу 5,5 кубометра газу на квадратний метр опалювальної площi на мiсяць в опалювальний перiод, то з травня буде лише 5 кубiв.

Про це розповiв Тарас Галайда, експерт ГО "Публiчний аудит".

«Переглянуто також у бiк зменшення соцiальний норматив використання теплової енергiї для централiзованого опалення абонентами, будинки яких обладнанi лiчильниками, - з 0,0548 Гкал до 0,0431 Гкал на 1 кв. м опалювальної площi на мiсяць. Крiм того, для споживачiв багатоповерхових будинкiв (три поверхи й бiльше) збiльшено коригувальнi коефiцiєнти, якi також впливають на розмiр субсидiї. Наприклад, для Iвано-Франкiвської областi коригувальний коефiцiєнт зрiс з 0,622 до 0,778, для Львiвської -- з 0,608 до 0,706. Нагадаю, що коригувальнi коефiцiєнти встановлюються окремо для кожного регiону країни й залежать вiд того, у якому будинку споживач проживає», - повідомив Галайда, пише газета «Експрес».

За його словами,  для iндивiдуальних будинкiв, якi опалюються електроенергiєю, норматив знижено з 65 кВт/год. до 51 кВт/год. на метр опалювальної площi на мiсяць в опалювальний перiод. 

«Розмiр обов'язково платежу для людей збiльшиться в середньому на 10%, бо на меншу кiлькiсть житлово-комунальних послуг надаватиметься субсидiя. Тобто розмiр субсидiй зменшиться на тi ж 10%. Наприклад, якщо родина мешкає в будинку площею 80 квадратних метрiв i цього опалювального сезону субсидiя покривала 440 кубометрiв газу, то восени -- лише 400 кубометрiв, себто розмiр субсидiї на газ у грошах зменшиться на 274 гривнi. Якщо домогосподарство не зможе вкластися в новi нормативи, то за спожитий понад мiру газ вона сплачуватиме повну вартiсть. Те саме i з центральним опаленням. Люди отримуватимуть меншу кiлькiсть гiгакалорiй, на яку нараховуватиметься субсидія», - пояснив експерт

Галайда пояснив, що Кабмiн робить це на вимогу МВФ. Фонд дає кредити, бачить, що на субсидiї витрачається дуже багато коштiв iз державного бюджету. Зменшення нормативiв -- один iз шляхiв зниження навантаження на державний бюджет. МВФ вважає, що українцi можуть бiльше сплачувати самостійно.

Нагадаємо, раніше ІА «Грушевського,5» повідомляло, скільки коштів потрібно на реальне осучаснення пенсій в Україні.  



Загрузка...

Оставьте первый комментарий