Якщо Україна припинить відвойовувати втрачені територій Донбасу, то вже за шість місяців ворог може почати захоплення Одещини.

Таку думку висловив заступник міністра у справах окупованих територій Георгій Тука, пише ZIK.

"Якщо ми зараз махнемо рукою на ту частину України, то найбільше місяців через шість ми матимемо такий же нарив в інших регіонах. Наприклад, на Одещині," – заявив чиновник.

Читайте також: Кучма озвучив кроки для стабілізації на Донбасі

Як відомо, раніше Тука заявив, що окупований Крим повернеться до складу України, коли Росія припинить своє існування за аналогією з СРСР.

"Найбільша і сильна у світі імперія припинила своє існування без єдиного пострілу. Виключно економіко-політичним і дипломатичним шляхом", - зазначив Тука.

Він вважає, що існування РФ у нинішньому вигляді не є чимось твердим.

"Досить згадати 90-ті роки, коли цей організм важко хворів і тріщав по швах. Татарстан, Уральська республіка, Далекий Схід, Калінінград – все це було", - нагадав заступник міністра.

Він висловив упевненість, що Росії не уникнути в майбутньому подібного сценарію.
Також він підкреслив, що Україні вдасться повернути тимчасово окуповані Донбас та Крим без єдиного пострілу. Для цього потрібно виконати чотири умови.

За його словами, у світовій історії уже мала місце велика перемога, здобута без жодного пострілу. Мова йде про розпад Радянського Союзу, до чого призвели економічні санкції, падіння цін на нафту та зубожіння населення.

"Тому я вірю, що ми повернемо Донбас дуже швидко. Питання Криму – набагато складніше, але ми також його повернемо без пострілів. Для скептиків раджу пригадати середину 90-х років, коли Росія тріщала по швах. Це і Татарстан, і Карелія, і Сибірська республіка. Коли чи не кожен край та область Росії проголошували автономію, коли забороняли проліт літаків над власною територією. Єльцину ледве вдалось зупинити цей парад суверенітетів", - пояснив заступник міністра.

Він наголосив, що сьогодні проти РФ виконується той же сценарій. Росія витрачає величезні кошти на військову кампанію проти України та у Сирії (близько мільярда доларів щорічно), при цьому вона втрачає суттєві суми від міжнародних санкцій - ця цифра сягає 100 мільярдів. Як наслідок, близько 40% росіян не мають достатньо коштів на побутові речі першої необхідності. У кінцевому результаті, усе це може призвести до повторення сценарію розпаду СРСР.

"Тому для того, щоб повернути окуповані території, потрібні кілька речей - зміцнення армії, боротьба з корупцією, консолідація країни та зовнішній тиск на Росію, здійснюваний світовим співтовариством", - підсумував Тука. 

Нагадаємо, раніше ІА "Грушевського,5" повідомляло, що Росія не має сил і ресурсів для наступу в Україні.Загрузка...

Оставьте первый комментарий