Росія прагне повернути Донбас Україні, але на умовах Москви. А вона прагне не повернути окуповані території, а заштовхати їх в українську політику, залишивши під контролем Росії. Саме цей сценарій просувала РФ, але його не вдалося реалізувати. 

Таку точку зору висловив директор Міжнародного інституту демократій, глава правління Центру соціологічних і політологічних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран.

За його словами, Росія сподівалася реалізувати цей сценарій після приходу Дональда Трампа на посаду президента США. Але, судячи з усього, і тут не вийшло.

«Тому що Сполучені Штати займають ту ж позицію по Україні, що і при Обамі. Принаймні, поки що. Росія вимушена на все це якось реагувати. І створення інтеграційного комітету "Росія—Донбас" — одна з таких реакцій. Безумовно, це спроба показати, що Росія дбає і готова спонсорувати окуповані території сходу України, на практиці ж означатиме таке ж становище, що і зараз, і це в кращому випадку», - повідомив Таран для видання «Главред».

Політолог не виключає, що на Донбас буде доставлятись гуманітарна допомога і зброю. Такий висновок можна зробити, поглянувши на досвід інших "сірих територій", де насправді фінансова допомога з боку Росії була мінімальною — лише для того, щоб підтримувати свої традиції і мінімальну інфраструктуру. 

«Тому я думаю, що зараз не йдеться про повну інтеграції Донбасу до складу Росії — мова йде про локальну інтеграцію на тому рівні, на якому вона існує вже сьогодні. Для чого створений інтеграційний комітет? Щоб у самих окупованих територій не складалося враження, що їх кинули публічно, і щоб у терористів не було такого враження», - підкреслює політолог.

Таран також зауважує, що на дипломатичному фронті Україні слід активніше говорити про те, що Росія окупувала частину нашої території, і підтримує терористів, що необхідно продовжувати санкції, що для України зміниться після створення цього «інтеграційного комітету».

Нагадаємо, раніше ІА «Грушевського,5» повідомляло, що Фесенко спрогнозував долю Донбасу на найближчий час.

Оставьте первый комментарий