Посилення обстрілів на Донбасі стало реакцією Кремля на "провалені" вибори у Франції. Відтак, тепер російський президент може застосувати два потенційні сценарії щодо розвитку подій на Донбасі у 2018 році.

Про це повідомив голова правління Інституту світової політики Віктор Шлінчак в ефірі "Громадського радіо".

"Зараз Володимир Путін буде затягувати будь-який процес до 2018 року. І тоді можуть відбутися дві речі: перша – на жаль, загострення обстановки на Донбасі. І друга – це захоплення нових територій. Це можуть бути не тільки території, пов'язані з Україною. Під загрозою дуже великі території Прибалтики – Латвія, Литва, Естонія. Там досить багато концентрованих громад, які до сих пір залишаються орієнтовані на Росію", – повідомив політолог.

У той же час, Шлінчак вважає, що українські дипломати, які відвідали Вашингтон, намагалися донести до найвищого керівництва США, що Україна – це форпост демократії на пострадянському просторі та розмінювати її не можна ні на що. На його думку, президент США ще не виробив стратегії щодо України.

"Я можу сказати, що українсько-американські відносини за нового президента США тільки починають вибудовуватися. Ясна річ, у Трампа ще немає конкретної стратегії щодо України. Але це не означає, що відсутність таких зустрічей сприятиме формуванню такої стратегії. Думаю, наші дипломати докладають дуже багато зусиль, щоб тема була актуальною у США. Вони намагаються зацікавити Білий дім і дати зрозуміти американцям, що Україна – це форпост демократії на пострадянському просторі, тому розмінювати її не можна ні на що", – заявив Шлінчак.

Він акцентував на тому, що США підтвердили наміри підтримувати Україну. "Робота українських дипломатів допомагає нашій країні показати свою суб'єктність, незважаючи на яскраві усмішки користувачів Facebook, які стверджують, що щось іде не так. Я дуже позитивно оцінюю факт переговорів. США показали всьому світу, що будуть контролювати ситуацію на Донбасі й у Криму. Хоча, звичайно, зустріч Клімкіна та Трампа була протокольною та багато тем цього разу не обговорювали. Але в цьому разі важливий посил Білого дому, що він буде підтримувати Україну", – зазначив політолог.

Нагадаємо, раніше ІА "Грушевського,5" повідомляло, що Росії не вдасться красиво покинути окуповані території Донбасу.Загрузка...

Оставьте первый комментарий