Найближчим часом при Мінсоцполітики може бути створено нове відомство, яке буде перевіряти одержувачів субсидій. Соціальні інспектори підуть по квартирах і будуть вивчати "стиль життя" претендентів на державну допомогу.

Поки що датою створення відомства обрано 1 січня 2018 року, але працювати вона почне не раніше січня 2019 року, коли інспектори почнуть перевіряти субсидії. А ще через рік з перевірками прийдуть до пенсіонерів.

В уряді кажуть, що права та обов'язки інспектора тепер будуть закріплені законодавчо, і вони отримають більше повноважень. Наприклад, законопроект надає цим чиновникам безкоштовний доступ до баз даних і реєстрів, у яких може бути інформація про претендента на субсидію.

Також вони зможуть відвідувати одержувачів соціальної допомоги за місцем проживання з метою визначення достовірності даних про те, якою мірою людина потребує допомоги, і можливості знаходження додаткових джерел для існування, які впливають на встановлення права на отримання соцдопомоги і її розміри.

Також з вуст чиновників все частіше звучить словосполучення "стиль життя" одержувача субсидій. Тобто те, що не можна перевірити з допомогою електронних систем, будуть перевіряти за допомогою візитів соціального інспектора.

Як кажуть експерти, держава хоче контролювати два виду фінансових потоків претендентів та одержувачів субсидій - доходи і витрати. Для цього будуть використовувати нові методи відстеження витрат.

«Зі свого боку визначене майно може відслідковувати і Мінсоцполітики. Наприклад, отримати інформацію з реєстрів у відповідь на свій запит, проводилися людиною реєстраційні дії, оформлені на нього нерухомість, земельні ділянки, автомобіль, коли проводилася реєстрація і т. д. Все це допоможе зрозуміти, чи робив чоловік великі витрати на суму понад 50 тис. грн. чи ні. Ще варіант - запит до податкової про дохід і видаткових операції на суму понад 50 тис. Втім, вважає Вигиринский, поки Мінсоцполітики не до цього, адже такі перевірки вимагають багато часу і кмітливості», - повідомив юрист Андрій Вигиринський, пише bdzhola.com.

Як кажуть юристи, серед найбільш суттєвих порушень, які не виявляються, але впливають на розмір допомоги, - неофіційне працевлаштування або робота членів сім'ї за кордоном, неповний офіційний дохід, коли реальна заробітна плата вище офіційної, чи є незадекларовані доходи у неформальному секторі, а також проживання людей у незареєстрованому цивільному шлюбі.

Ще один вид доходів громадян, який влада вже давно хоче взяти під контроль, але поки не знають як, - це гроші від здачі в оренду майна. Ні для кого не секрет, що більшість квартир у великих містах здається без декларування цього доходу.

Ну і нарешті, найбільше питань викликає таке формулювання - перевірка "стилю життя" претендента на субсидію. Втім, чи вдасться претенденту на субсидію приховати свої справжні доходи під час візиту інспектора, невідомо.

Нагадаємо, раніше ІА «Грушевського,5» повідомляло, що українців змусять самостійно встановлювати лічильники.

Оставьте первый комментарий