Перший президент незалежної України Леонід Кравчук розповів, як у сформованій ситуації в Україні може допомогти проведення референдуму.

Кравчук зазначив, що сьогодні бачить тільки два способи, як народ може вплинути на владу. Це референдум або революція.

"Якщо Народ тут і може якось вплинути, то або через референдум, чи через революцію. Іншого шляху для народу я не бачу. Не знаю, чи є сьогодні в Україні така можливість. Це, по-перше. А по-друге, залишається відкритим питання, принесло б це зараз користь нашій країні, враховуючи ситуацію, в якій ми опинилися?", — каже Кравчук в інтерв'ю виданню Politeka.

При цьому він підкреслює, що ідею референдуму підтримав би і пояснює чому.

"Оголосити референдум і поставити питання про те, як люди бачать на даний момент відносини з Росією, як оцінюють дії України в умовах агресії і які існують ефективні методи по захисту суверенітету, незалежності і територіальної цілісності. А ось до революції я не закликав би, оскільки вона пожирає не лише ворогів, але і власних дітей. Для України це було б надзвичайно небезпечно", — підкреслив Кравчук.

Також Кравчук заявив, що російські агресори, які сидять у Кремлі, не знають, що їм тепер робити з окупованими районами Луганської та Донецької областей. 

Тому, на його думку,  ці окремі райони Донбасу повернуться під контроль України раніше анексованого Крим. Кравчук переконаний, що і Крим, і Донбас обов'язково повернуться під юрисдикцію України, але частини східних областей, невизнані навіть Росією як самостійні держави, зроблять це раніше півострова, включеного до складу РФ. 

"Вони повернуться самі, але Донбас повернеться раніше, тому що Росія не знає, що з ним робити. Підтримувати сепаратистів і бойовиків? Там зруйнована вся інфраструктура, звідти пішли майже два мільйони людей, які зараз живуть в інших регіонах України, часто без будинків і заробітків. Це що? "Русский мир"? І звідти прийшли не лише українці, прийшли росіяни і люди інших національностей", - підкреслив Кравчук. 

У той же час політик висловив думку, що користі для вирішення кризи на сході України від мінських домовленостей вже немає. За словами Кравчука, домовленості у столиці Білорусі сприяють вирішенню окремих питань, таких як повернення військовополонених. Однак головне питання про відновлення територіальної цілісності України в тих кордонах, які були до анексії Криму, мінські угоди навіть не розглядають, вважає колишній глава української держави. 

Раніше Леонід Кравчук висловив думку, що влада країни допустили велику помилку, коли спробували включити в нову Конституцію України пункт про особливе становище Донбасу.

Нагадаємо, раніше ІА Грушевського,5 повідомляло, що Кравчук назвав переможний сценарій для України на найближчий час.Загрузка...

Оставьте первый комментарий