Україна має остерігатися будь яких пропозицій щодо того, як врегулювти конфлікт на Донбасі в обмін на ризиковані для країни поступки, оскільки таким чином нашу державу можуть втягнути у "велику гру", результатом якої стане втрата суваренетету. Особливо, якщо такі пропозиції надходитимуть з Кремля.

Таку точку зору висловив голова Правління Міжнародного фонду "Відродження", науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко.

"Україна не має ресурсу змодерувати злам нинішньої історичної траєкторії світу в кращий бік, а будь-які "вигідні пропозиції" видаватимуться такими тільки сторонам, що не зацікавлені у сильній, успішній Україні, яка усвідомлює свої цілі і послідовно намагається просуватися до них. Будь-які пропозиції "конструктивного порядку денного" по суті лише розмиватимуть контури слабкого ще, але таки помітного хребта тієї Нової України, яка щойно почала заявляти про себе після Революції Гідності", - пише Сушко у своїй статті для видання "Дзеркало тижня".

За його словами, якщо б "велика угода" "сильних світу цього" за нинішніх історичних умов відбулася, то вона могла б бути тільки на умовах Росії.

"Відтак наше завдання — не дати такій угоді відбутися (благо, для цього є достатньо передумов) і тим більше не бути в числі її акціонерів. Бо неминуче програємо. Зараз не час для вигідних Україні угод, тому конструктивна стратегія полягає у відтермінуванні будь-яких спроб нав'язати нам гру у "велику угоду" ціною, як пишуть, "болісних компромісів", яких ніхто не оцінить. Висунення умовної ініціативи "всеосяжного врегулювання" може зруйнувати Україну як ізсередини, так і ззовні", - додав Сушко.

Нагадаємо, раніше інформаційне агенство Грушевського, 5 повідомляло, що Київ отримав стратегічну перемогу над Кремлем.Загрузка...

Оставьте первый комментарий