Києву назвали ефективний сценарій для Донбасу


09.01.2017 15:31:00Патова ситуація, яка склалась на окупованих територіях Донбасу та Криму, зіграє на руку Україні, яка має вчитися жити так, наче цих територій вже не має у її складі.

Таку точку зору висловив американський історик і письменник українського походження Олександр Мотиль, зазначивши, що найгіршим сценарієм для нашої країни стало б утримання цих територій Україною із фактичною російською владою.

"Патова ситуація на Сході означає, що Росія мусить платити великі кошти для утримання Донбасу. Це - корисно для України. На противагу, реінтеграція моментально збанкрутує Україну, призведе до кінця реформ, руху на Захід, до демократії. Тому я переконаний, що відсторонення Донбасу корисне для України, яка має себе розвивати так, наче Донбасу в складі країни немає", - повідомив мотиль для видання "Апостроф".

За його словами, для України ключовими зараз є виживання, збереження та зміцнення, тому офіційний Київ має навчитись сказати тверде "НІ!", якщо Кремль намагатиметься заштовхнути окуповані території назад в Україну і за своїми правилами.

"З Кримом теж саме. Україна має чотири стратегічні пріоритети — виживання, зміцнення безпеки, реформи та просування на Захід, збереження демократії. Їх можливо здійснити тільки без Донбасу та Криму. Тут треба тверезо, без пафосу, холоднокровно підходити до цих питань. Трамп може дещо зромантизоване українське ставлення до цих питань радикально змінити. Бо в 2017 році дійсно існує можливість якоїсь домовленості між Трампом та Путіним щодо Криму, Донбасу. І Україна муситиме чітко заявити, чого хоче, а чого не хоче. Уявіть собі такий сценарій: Путін декларує, що готовий передати Донбас, кордони Україні. Це буде справжній "троянський кінь". Україна мала би холоднокровно сказати: "Ні, дякую", - зазначив експерт.

Нагадаємо, раніше інформаційне агенство Грушевського, 5 повідомляло про те, що Росія активно займається пропагандою в Швеції. Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров