Абонплата за газ містить низку норм, які важким тягарем впадуть на плечі пересічних українців. Приміром, підприємства, що використовують газорозподільні мережі, не платять державі за користування ними, хоча раніше планувалося запровадити таку оплату.

Тепер на побутових споживачів навісили абонплату, що в сумі становитиме 1,8—2,4 мільярда гривень на рік.

Про це повідомив керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, додавши,такий рахунок між постачальником та споживачем є, щонайменше, нерівним. Про це пише видання "День".

Експерти організації зазначають, що споживачеві доведеться платити за розподіл газу так, ніби він спалюється в його плиті всі 24 години на добу в максимально можливому обсязі. Розмір оплати залежатиме від наявності й потужності газового лічильника: чим він потужніший, тим більшою буде платіжка. Наприклад, при використанні лічильника G1,6, незважаючи на незначний обсяг споживання газу власниками плит (4—6 кубометрів на місяць), абонплата розраховуватиметься, виходячи з максимальної місячної пропускної спроможності лічильника — 1830 кубів. Якщо у вас лічильник G2,5 (максимальна потужність — чотири куби на годину), то розмір абонплати розраховуватиметься з максимальної місячної пропускної спроможності у 2920 кубів.

Тарифи для газорозподільних організацій розраховані з урахуванням середнього рівня рентабельності в 3,1%. Найнижчий встановлений для ПАТ «Тернопільміськгаз» — 0,01108 гривні за кубометр на годину (без ПДВ), найвищий — для ТОВ «Газпостачсервіс» — 0,07782 гривні за кубометр на годину (без ПДВ). Як бачимо, різниця істотна — у сім разів.

Нагадаємо, раніше ІА «Грушевського,5» повідомляло, які продукти найбільше подорожчають у квітні.Загрузка...

Оставьте первый комментарий