Коноплі в агрокультурі України і світу: історичний екскурс та сучасність фото

На сьогодні з однією з найдавніших сільськогосподарських культур, що вирощувалась  на теренах України з прадавніх часів, склалася абсолютно парадоксальна ситуація. Коноплі, котрі, як зазначається у низці історичних джерел, культивувалися тут ще у трипільську добу та в часи скіфів (тобто за сотні років до нашої ери), у сучасній Україні стали рослиною-вигнанцем. Посівні площі скоротилися до мінімуму, бо займаються коноплярством окремі ентузіасти, котрі розуміють перспективність культивації і селекції цієї надзвичайно важливої сільськогосподарської культури. Олександр Опанасенко, Народний депутат України, член фракції партії «Об'єднання «Самопоміч», заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики

 

 

Чому виникла така ситуація, ми спробуємо розібратися, звертаючись, зокрема,  до історії коноплярства як у нас, так і в інших країнах.  

Коноплі взагалі вважаються однією з найдавніших агрокультур на планеті. Так, перші згадки  про цю рослину можна знайти у китайському манускрипті, який був написаний за 2800 років (!) до нашої ери. На думку вчених, батьківщиною конопель є Центральна Азія, звідки рослина потрапила в інші азійські регіони, а згодом –  до Європи та на американський континент.