"Великі ігри" телеведучої Надії Сасс фото

Програма "Великі ігри" на каналі "112 Україна" підкорила рейтинги, компенсувавши брак якісного обговорення міжнародних подій на вітчизняному телебаченні. Ведуча та ініціаторка цього телепроекту Надія Сасс ставила собі за мету не тільки розширити світогляд глядачів, але й відшукати в реаліях інших країн відповіді на актуальні для України питання. Незважаючи на те що такої програми давно бракувало нашому телебаченню, її шлях на екрани був дуже непростим. Про масштабний бекграунд, що стоїть за "Великими іграми", та гострі медійні війни, які розгорталися навколо ведучої цієї програми, розповіла Надія Сасс.

 

Як тендітна дівчина з Дніпра вирішила податись у таку непросту сферу як політика? 

 

Насправді, політика цікавила мене завжди. Я виросла в сім'ї юристів і з дитинства перебувала в політичному середовищі. Мріяла вступити на юрфак, згодом стала студенткою КІМВ і закінчила факультет міжнародного права. Звісно, думала продовжувати справу батьків і стати юристом-міжнародником, однак мої творчі пориви мене не відпускали. І під час захисту магістерської роботи на тему "Застосування хімічної зброї в Сирії" я вирішила не здаватись і здобути фах журналіста-міжнародника. 

 

Наскільки Вам став у пригоді досвід юриста-міжнародника під час роботи на телебаченні? 

 

Опинитися на телебаченні мені дуже допомогла освіта. Саме завдяки цим знанням я завжди могла підтримати розмову з будь-яким гостем у студії.

 

Наразі багато експертів розуміють, що набагато простіше давати коментарі про внутрішню ситуацію в країні. Разом із тим вони забувають, що потрібно знати історію інших держав, у якій можна знайти відповіді на багато актуальних для України питань.

 

Раніше я працювала головою прес-служби в одній політичній партії. Та надалі мені б не хотілося продовжувати цей досвід. Дуже рада, що мені пощастило опинитися в професійній команді телеканалу "112 Україна". Адже саме цей канал – джерело розвитку інформаційного телебачення в Україні.

 

Як Ваше звільнення з телеканалу NewsOne пов’язане з чинним президентом Петром Порошенком?

 

Я була ведучою новин і прямих ефірів. Під час одного з ефірів у мене в студії був гостем колишній генерал, з яким ми обговорювали корупцію в армії: різні схеми та всі ті страхи, які, на жаль, відбуваються в українському війську. Несподівано під час цього ефіру мене попросили включити президента України Петра Порошенка, що був готовий поділитись добром, яке нас всіх врятує. Висловлення гаранта на тлі нашого діалогу з генералом здалося мені дуже комічним. Тому я повела себе дуже емоційно. Окрім того, у мене виникло певне особисте непорозуміння із деякими з менеджерів телеканалу.

 

Я зовсім не проти рішення керівництва телеканалу NewsOne, адже є журналістська етика, якої потрібно дотримуватись. Можливо, зараз я можу подивитися на свою поведінку по-іншому і сказати, що була занадто емоційною. Але саме в той момент я була дуже відверта.

 

Окремі працівники NewsOne тоді висловлювалися на мою підтримку в соціальних мережах. Однак їх просили видалити ці пости. Наразі ж керівництво телеканалу майже повністю змінилось. І коли я прийшла на канал через рік, то люди зустрічали мене дуже тепло.