Як захистити права від Інтернет-порушень фото

Наталя Разиграєва, директор Центру компетенції УЦПНА 

 

 

Популярність Інтернет-ресурсів та соцмереж, крім позитивних моментів, призвела до зростання кількості порушень прав інтелектуальної власності, поширення недостовірної та конфіденційної інформації, продажу контрафактних товарів тощо. 

 

При цьому специфіка Інтернету полягає в тому, що інформація в ньому може швидко поширюватись на багатьох ресурсах, змінюватись та видалятись. Тому виникають питання – що робити, якщо в мережі про Вас поширили недостовірну інформацію, незаконно привласнили Ваші твори чи торговельні марки, продали неякісний товар? Як доказати факт розміщення контенту, зокрема, аудіо-, відео-файлів, в певний момент часу в мережі? Як доказати першість використання торговельної марки, унікального контенту на новоствореному веб-сайті – якщо конкуренти оспорюють Ваше авторство? Як встановити власника ресурсу, на якому розміщено інформацію, що порушує Ваші права, власника YouTube-каналу, сторінки в соцмережі? Куди звертатись для захисту своїх прав? Ці запитання постають при виникненні онлайн-інцидентів.

 

По-перше, необхідно здійснити фіксацію змісту веб-сторінки, що порушує Ваші права. При первісному розміщенні контенту на власному веб-сайті бажано здійснити фіксацію змісту останнього – в майбутньому, у разі виникнення спірної ситуації, це може стати доказом Вашого авторства. І, по друге, встановити особу порушника (власника веб-сайту) для пред'явлення йому претензії чи позову. Тобто, постає питання збору належних, допустимих та достатніх доказів для можливості ефективного захисту порушених прав.

 

Саме такі докази формує департамент "Центр компетенції" Консорціуму "Український центр підтримки номерів і адрес" (https://web-fix.org/), створений у квітні 2016 року за ініціативи та за акредитацією компетента у сфері адміністрування адресного простору українського сегменту мережі Інтернет –  Об’єднання підприємств "Український мережевий інформаційний центр" (http://uanic.net/). 

 

Центр компетенції надає послуги з використанням онлайн-сервісу "WEB‑FIX", що дозволяє:

 

в автоматичному режимі (24/7) безкоштовно проводити фіксацію і дослідження змісту веб-сторінок у мережі Інтернет та продовж 3 (трьох) хвилин переглядати результат такої фіксації (з можливістю подальшого замовлення видачі Експертних висновків);

 

замовляти довідки для встановлення власників веб-сайтів (належних відповідачів).

 

Отримавши такі докази, спочатку можна пред'явити претензію порушнику для врегулювання спірної ситуації в досудовому порядку, а у разі неможливості останнього – звертатись до суду. На сьогодні вже склалася позитивна практика вирішення спорів з використанням документів Центру компетенції щодо захисту честі, гідності та ділової репутації, захисту прав інтелектуальної власності, продажу контрафактних товарів та доменних спорів. 

 

При цьому, судова практика вирішення спорів з використанням документів Центру компетенції (доступна для ознайомлення: https://web-fix.org/судові-рішення/), свідчить про скорочення строків їх вирішення, а також про завершення розгляду справ, які розглядались по декілька років.

 

Слід пам'ятати, що своєчасне формування доказів є запорукою непорушності Ваших прав та їх ефективного захисту.

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий